מערכת לניהול תוכן

סטודיו שקדים מפתח ומשלב מערכות ניהול תוכן בחלק גדול מהאתרים שהוא מעצב. דבר זה מאפשר ללקוח את היכולת לנהל את האתר בעצמו. אנו עובדים עם מספר מערכות ניהול שונות: Wordpress, דרופל, ומערכות ניהול שנבנות במיוחד לצרכים הספציפיים של הלקוחות שלנו ב-PHP או ASP.net.

אנו מאוד ממליצים על וורדפרס כמערכת לניהול אתר. זאת מערכת קוד פתוח מאוד ידידותית עם אפשרויות אדירות בזכות זה שמיליוני מתכנתים בעולם יוצרים ללא הרף תוספות אשר משפרות את הפונקציונאליות למערכת הבסיסית. וורדפרס יכולה להיות בשפה העברית או באנגלית והיא בנוייה מצוין כך שמנועי חיפוש יוכלו לקרוא את התוכן בצורה נכונה.

באופן כללי מערכות לניהול תוכן מאפשרות לעדכן את התכנים במקומות ספציפיים שהוגדרו לכך מראש ולכן דורשים תכנון חכם אך חשוב לדעת שלא כל אתר זקוק למערכת כזאת.

כאשר מתכננים אתר חדש אחת השאלות הראשונות שאנו שואלים את הלקוח הוא כל כמה זמן הוא מעוניין לעדכן את האתר. אנו שואלים זאת כדי לדעת האם להמליץ לו על מערכת לניהול תוכן. אתר המתעדכן החל מפעם ביום ועד פעם בשבועיים לרוב מומלץ לו להטמיע באתר מערכת לניהול תוכן.

חשוב לדעת שמערכת לניהול תוכן היא לא חובה ולא מתאימה לכל אחד. אם אינך צפוי לעדכן את האתר בשנה הקרובה כנראה אינך זקוק למערכת ניהול. כמו כן יש אנשים שלא מעוניינים להתעסק בכך ומוכנים לשלם עבור כל עדכון שיתבצע על ידינו. דבר נוסף שחברות לעיצוב אתרים לא יגידו לכם הוא שככל שהאתר פתוח יותר לעדכון על ידי מנהל האתר, כך הוא חשוף יותר לאיבוד הקונספט העיצובי במשך הזמן. שימוש בפונטים וצבעים שונים ומשונים גורמים לאתר להיראות מבולגן וחסר אחידות עיצובית לאחר הרבה עדכונים. כדי למנוע זאת ניתן להגביל את העיצוב במערכת הניהול או לבצע את העדכונים על פי פורמט קבוע מראש או על ידי מישהו בעל מודעות עיצובית והבנה של הקונספט העיצובי.

סטודיו שקדים מפתח ומשלב מערכות לניהול תוכן כשירות נלווה לעבודת עיצוב אתרים ללקוחותיו ולא כמוצר בפני עצמו.

דוגמא למערכת לניהול תוכן

סטודיו שקדים עובד בין היתר עם מערכת לניהול wordpress.
זוהי מערכת הניהול הפופולארית ביותר בעולם כיום